medziagu fonas

Medžiagos

Žmogui, niekada nesusidūrusiam su baldų gamyba, gali būti kebloka nuspręsti, iš kokios medžiagos rinktis baldus. Pateikiame pagrindinių baldų gamybos medžiagų apibūdinimus, kad Jūs galėtumėte lengviau orientuotis ir pasirinktumėte tai, kas Jums tinkamiausia.

Keletas patarimų planuojant užsisakinėti baldus:

Pirmiausia reikia žinoti, jog stebuklų nėra ir pigūs baldai tikrai nebus kokybiški ir tikrai netarnaus Jums ilgus metus. Tie, kurie Jums siūlo nerealiai žemas kainas, dažniausiai įskaičiuoja pačias pigiausias medžiagas, abejotinos kilmės furnitūrą. Tai lemia, jog keleto mėnesių bėgyje iškyla užslėpti defektai ir baldą tenka remontuoti arba išmesti.

Antras svarbus dalykas, kurį reikia žinoti, jog baldo kainą ženkliai koreguoja planuojama naudoti furnitūra. Ji yra Jūsų baldo „širdis“, tad visuomet pasiklauskite baldininko, kokių firmų furnitūra bus naudojama Jūsų užsakymui. Nepabijokite pakamantinėti ir dėl skirtingų spintelių atsidarinėjimo, stalčių ir pan. mechanizmų. Patyręs baldininkas noriai parekomenduos, kuri sistema labiausiai Jums tinkama pagal funkcionalumą ir „kišenę“.Dažnai pakoregavus mechanizmų tipą arba kiekį, galima kainą susimažinti.

Panašiai ir su plokštės dažymo būdais. Blizgi plokštė Jums visada kainuos daugiau, o pasirinkę matiniu dažu dengtą plokštę, sutaupysite.


Fasadinės medžiagos

Medžio drožlių plokštės (LMDP)

Medžio drožlių plokštės, dengtos specialiu popieriumi, kuri įmirkyta melanino dervose (LMDP). Šių plokščių spalvų ir tekstūrų pasirinkimas yra labai platus. Fasadams mes naudojame tik atitinkančias standartus vokiškas ir austriškas plokštes.

02_materials

Medžio dulkių plokštės (MDF)

Medžio dulkių plokštė, kuri gali būti dažoma bet kokia spalva (MDF), pasirenkant skirtingus dažymo būdus: matinį, blizgų arba blizgų poliruotą. Šiose plokštėse rankenėlės gali būti išpjaunamos, kas baldui suteikia vientisumo. Dažytą plokštę lengva prižiūrėti: užtenka perbraukti vos drėgnu skudurėliu.

Medžio drožlių plokštės, dengtos natūraliu medžio lukštu

Medžio drožlių plokštės, dengtos natūraliu medžio lukštu. Ji primena medžio masyvą, bet yra pigesnė. Medienos lukšto lakštų raštas ir spalva gali skirtis, nes tai natūrali medžiaga. Vienos plokštės yra labiau raštuotos, kitos – lygesnės. Klientas pagal galimybę renkasi tokią, kuri labiau patinka. Juos taip pat galima dažyti specialiais beicais, tačiau nors spalvų įvairovė nemaža, tačiau neprilygsta MDF plokščių dažymo spalvų paletei.

Medžio masyvas

Medžio masyvas – tai ekologiškiausia medžiaga, gamtos išmarginta savitais raštais ir atspalviais. Gaminiai iš medžio masyvo suteiks jaukumo ir šilumos tiek klasikinio siliaus, tiek ir modernaus interjero namams. Jie bus ilgaamžiai. Kavos staliukas, lentynos, lova ar net virtuvės spintelės, pagamintos iš medžio masyvo, neprilygsta savo grožiu jokiai kitai medžiagai.

Svarbu žinoti, jog medžio masyvas yra neatsparus drėgmei ir gali „judėti“, tad renkantis virtuvės/vonios stalviršį ar spinteles į tai reikia atsižvelgti.


Stalviršiai

Dirbtinis akmuo

Kvarcas – jį sudaro mažiausiai 90% smulkinto akmens, sumaišyto su spalvos pigmentu ir akriline derva. Kartais dar pridedama smulkinto veidrodžio dalelių, kad suteiktų žerėjimo. Kvarcas atsparus karščiui, įbrėžimams, dėmių atsiradimui, yra ilgaamžis, nepaklausus besikeičiančioms madoms, higieniškas paviršius. Bene vienintelis trūkumas – aukšta kaina.

Silestone Kvarcitas – Silestone kvarcitai padengti specialia Microban antibakterine apsauga, kuri užkerta kelią bakterijoms veistis. Šie paviršiai atrodo dailiai ir yra labai mėgstami maisto gamintojų bei sveikatos priežiūros įmonių. Trūkumas – tai nėra pigus variantas.

Corian (Samsung akmuo) – Tai amerikiečių kompanijos DuPont gaminys. Jis sudarytas iš apytikriai 70% smulkinto akmens, sumaišyto su akriline derva ir spalvos pigmentu. Corianas gali būti transformuojamas į įvairias formas 150 C temperatūroje. Dėka specialios technologijos Corian gabalai gali būti suklijuojami nepaliekant sujungimo žymių, tad baldo formų ir interjero dizaino galimybės neribotos. Virtuvėje ir vonioje panaudojus Coriano stalviršį, nesimatys sujungimų, jis atrodys tartum vientisas paviršius. Užsakant stalviršį pravartu įsigyti ir Coriano kriauklę, tuomet bus išlaikytas visiškas vientisumas. Šis stalviršis yra praktiškas, lengvai valomas, atsparus drėgmei ir karščiui, ilgaamžis, nes gali būti atnaujintas. Pasirinkę Corianą klientai visada yra patenkinti. Trūkumas – aukšta kaina ir šviesių akmens spalvų sąlyginis jautrumas spalvotiems skysčiams.

02_materials-1

Laminuotos medžio drožlių plokštės

Pats populiariausias tarp klientų stalviršio tipas dėl geros kainos ir plataus spalvų ir raštų pasirinkimo. Šie stalviršiai yra labai praktiški, lengvai valosi, atsparūs drėgmei ir spalvotiems skysčiams (kavai, vynui), drėgnam karščiui iki 180 laipsnių, nekeičia spalvos ir gerai dėvisi. Tarp trūkumų minėtina: atsiradus defektui, jų negalima atnaujinti, jie neatsparūs įpjovimams, taipogi negalima statyti tiesiogiai karštų puodų ar keptuvių, nes bus pažeistas stalviršio viršutinis sluoksnis.

Natūralus medis

Dera prie daugelio apdailos medžiagų. Tai medžiaga vertinantiems natūralumą, nes yra ekologiška, tačiau reikalaujanti tinkamos priežiūros. |Svarbu, kad medinis paviršius būtų laikomas sausas, nes drėgmė gali jį pažeisti ir tai puiki terpė bakterijoms. Medis laikui bėgant taip pat keičia spalvą, nuo karšto puodo ar keptuvės gali likti tamsesnis pėdsakas. Nepaisant išvardintų savybių, medinis paviršius yra ilgaamžis ir, tinkamai prižiūrint, tarnaus Jums metų metus, tiesiog reikia kas keletą metų jį nušlifuoti ir iš naujo padengti impregnuojančiomis medžiagomis.

Natūralus akmuo

Marmuras – tai prabangos, elegancijos bei kokybės efektą kuriantis akmuo. Pirkėjus jis vilioja savo grožiu, stiliumi ir spalvų bei raštų įvarove. Deja, šis paviršius nėra praktiškas: pasižymi trapumu, neatsparus įbrėžimams, gali keisti spalvą, yra jautrus drėgmei, tad raudoną vyną ir kavą reikia gerti atokiau. Marmuro paviršiai yra vieni brangiausių.

Granitas – dar vienas įspūdingai atrodantis paviršius, kuris atsiduoda prabanga. Tai puikus pasirinkimas ir investicija. Skirtingai nuo marmuro, tinkamai impregnuotas granitas yra ilgaamžis, nes jį nesunku atnaujinti. Jis atsparus aukštai temperatūrai, nesugeria skysčių, nebijo įbrėžimų ir lengvai valosi. Būdinga didelė spalvų įvairovė. Granitas yra vienas sunkiausių stalviršių, tad reikia tai įvertinti, jeigu pastate nėra lifto, ir reikės jį užnešti, bei projektuojant virtuvės spinteles – jos turėtų būti tvirtesnės nei renkantis kitokį stalviršį. Sąlyginis granito trūkumas – aukšta kaina, tačiau jeigu įvertinsime, kad šis akmuo Jums tarnaus metų metus, kaina nebeatrodys tokia aukšta.

Alternatyvus stalviršiai

Plytelės – įvairiausio dizaino stalviršių galima sukurti panaudojant plyteles. Tokie paviršiai yra atsparūs karščiui, nesunkiai prižiūrimi. Pasirinkus tokį paviršių, svarbu žinoti, jog paviršiams, kurie liečiasi su maistu, reikia specialių glaistų plytelių tarpams užpildyti. Taip išvengsite sveikatos problemų.

Nerūdijantis plienas – neveltui dauguma restoranų renkasi šį paviršių – jis higieniškas, atsparus karščiui ir vandeniui. Trūkumas tas, jog nerūdyjantis plienas sukuria šaltumo, industrinį įspūdį, taip pat ant jo negalima pjauti, nes lieka žymės.